Wirtualny operator telefonii komórkowej GaduAIR od grudnia 2009 wprowadził do swojej oferty nowy pakiet internetowy 300MB w promocyjnej cenie 11 zł. Pakiety są  ważne przez 30 dni od momentu aktywacji. Jak łatwo policzyć jest to jedna z najkorzystniejszych ofert tego typu na rynku, jednak wielu klientów którzy aktywowali pakiet jest rozczarowana.Pomimo tego, że operator korzysta z bardzo nowoczesnej infrastruktury sieci Plus, oferującej bardzo szybką transmisję danych dochodzącą w największych miastach nawet do 21Mb/s, to użytkownicy sieci spod znaku Słoneczka narzekają na niską prędkość, która nigdy nie przekracza 1Mb/s, nawet przy bardzo dobrym zasięgu HSDPA, a średnie prędkości oscylują w granicach 600-900 Kb/s, gdzie w tych samych warunkach korzystając z karty Simplusa można osiągnąć prędkości kilkukrotnie wyższe.  Ale nie to jest głównym powodem rozczarowania użytkowników. Największym problemem jest bowiem zamrażanie połączenia po określonym czasie / pobraniu kilku MB danych oraz  bardzo dynamicznie zmieniający się adres IP, który utrudnia korzystanie z niektórych usług, często wymaga restartu i ponownego połączenia..

Jak donoszą nieoficjalne plotki, niższa prędkość oraz zamrażanie połączeń  jest wynikiem umowy między GaduAIR a siecią Plus, która daje użytkownikom niższe priorytety w korzystaniu z infrastruktury Polkomtela, inna teoria mówi o tym że to GaduAIR wprowadziło zabezpieczenie które ma umożliwić wykorzystywanie pakietów wyłącznie do przeglądania stron w telefonach komórkowych. Operator nie podaje żadnych oficjalnych informacji na ten temat, w regulaminach pakietów nie ma również żadnych informacji o limitowaniu prędkości transferu ani o możliwości zamrażania połączeń.

Co ciekawe na podobne ograniczenia nie napotkali się użytkownicy sieci mBank mobile (która również używa infrastruktury Polkomtela) przy korzystaniu z pakietów 100MB za 5 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php