Sieć Play zdecydowała się na wprowadzenie do swojej oferty oczekiwany przez wielu użytkowników nowy pakiet internetowy w  usłudze „Play Online w telefonie” dla użytkowników Play Fresh i mixtura. Użytkownicy mogą otrzymać 100MB na transfer danych za kwotę 5zł, przy takich samych zasadach jak pozostałe pakiety – 500MB za 15 zł, 1GB za 2 GB za 40 zł.

Ten ostatni ponownie powrócił do oferty po krótkiej nieobecności. Wszystkie pakiety są ważne przez 30 dni od momentu aktywacji, która trwa do 24 godzin (zazwyczaj pakiety są aktywowane ok. godziny 01:00), i działają wyłącznie w tzw. strefie taniego internetu Play, czyli włącznie w zasięgu stacji bazowych Play, zarówno w technologii 3G (UMTS/HSDPA) jak i 2G (GPRS/EDGE). W danym momencie abonent może mieć aktywny tylko jeden pakiet danego rodzaju. Kolejna aktywacja jest możliwa dopiero po wyczerpaniu lub utracie ważności poprzedniego. Aktywacji pakietów można dokonać krótkim kodem, lub na stronie Play24, szczegółowa procedura jest opisana na stronie Play.

Korzystając z pakietów warto dokonać blokady transmisji danych poza strefą internetu Play, aby mieć pewność, że łączymy się wyłącznie poprzez sieć macierzystą i korzystamy z pakietu. Niestety uniemożliwimy sobie tym samym korzystanie z transmisji danych na obszarach gdzie Play korzysta z roamingu krajowego Plusa. Blokady dokonuje się wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu krótki kod *111*51*1#. Blokada zostanie włączona wciągu 24 godzin.

Aby odblokować możliwość połączenia z Internetem poza strefa taniego Internetu w sieci Play, wystarczy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kodu *111*51*2#. Odblokowanie nastąpi wciągu 24 godzin.

Dane z pakietów rozliczane są z taktowaniem 100kB.

Źródło: Media2, Play, Własne

Komentarze: (3)

  1. W Lesku to macie tylko psy szczekające dupami 🙂 a zasięgu to tam na pewno Play nie ma co można sprawdzić na stronce play mobile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php