Od 11 lutego 2010 sieć Orange obniża cenę za mobilny dostęp do internetu w taryfie Orange Free na kartę. Dotychczasowa cena 0,03 PLN za 100 kB przesłanych danych zostaje obniżone do 0,01 PLN za 100kB transmisji danych. Dzięki temu doładowując konto wartością 50 PLN uzyskujemy aż 3 krotnie większy limit transferu – 488 MB zamiast dotychczasowych 166 MB.

Co więcej Orange bardzo znacząco obniżył również ceny za połączenia głosowe w tej taryfie – z obecnych 1,50 PLN do 0,29 PLN za minutę połączenia do wszystkich oprócz Play i Cyfrowego Polsatu (Wyższe stawki MTR). Cena za SMS pozostaje na dotychczasowym poziomie – 0,20 PLN, a MMS będzie obniżona do 0,40PLN. Jest to obecnie najniższa stawka podstawowa za transmisję danych na rynku (bez pakietów) i może być szczególnie atrakcyjna dla osób, które sporadycznie korzystają z internetu i nie chcą podpisywać długich umów z operatorem lub chcą dobrze przetestować usługę (prędkość, zasięg) przed jej podpisaniem. Dzięki obniżeniu stawek za połączenia głosowe,  taryfa Orange Free na kartę może także z powodzeniem zastąpić inne taryfy dla osób, które często korzystają z internetu w telefonie.

Niestety osoby, które chcą intensywnie korzystać z transmisji danych wciąż mogą czuć się rozczarowane, gdyż koszt transferu np. 5, 10 czy 15 GB danych jest wciąż kilku-kilkunastokrotnie droższy niż w standardowych taryfach abonamentowych, nadal też w wielu przypadkach bardziej opłaca się korzystać z pakietów danych oferowanych przez konkurencyjne sieci, np.  mBnak mobile, Play czy GaduAIR.

Źródło:  Telepolis, Orange

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php