Cyfrowy Polsat wprowadza zmiany w swojej ofercie mobilnego internetu –  abonenci tej sieci otrzymają w godzinach nocnych dodatkowe limity danych.  Dodatkowo obniżona zostaje również stawka za transfer danych po przekroczeniu limitu. Przypomnijmy – do tej pory operator oferował następujące limity danych:  1,2 GB w cenie 30 zł, 3,2 GB w cenie 50 zł oraz 5,2 GB w cenie 70 zł.  Od przyszłego tygodnia będą one do wykorzystania w ciągu dnia, w godzinach od 8;00 do 23;59.  Natomiast od północy do 8 rano klienci otrzymają dodatkowe pakiety danych – odpowiednio: 1 GB, 9 GB oraz 25 GB.  Oznacza to, że łącznie w cenie 30 zł miesięcznie klienci otrzymają 2,2 GB danych, w cenie 50 zł – 12,2 GB danych, a za 70 zł – 30,2 GB danych.

Operator obniżył również koszty transferu danych po przekroczeniu limitu danych w ramach abonamentu.

  • Nowa niższa stawka za transfer 1 MB  w ciągu dnia wynosi j 0,015 zł za 1 MB.
  • W godzinach nocnych za każdy rozpoczęty 1 GB klienci zapłacą 1zł.

 

Sieć Cyfrowego Polsatu jest budowana przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii HSPA+, na częstotliwości 900 MHz, umożliwiającej łatwe pokrycie dużych obszarów. Teoretyczna prędkość pobierania danych wynosi do 21 Mb/s, a wysyłania – do 5,76 Mb/s.

W odświeżonej ofercie operator wprowadził także nowy modem Huawei E182E obok dotychczasowego ZTE MF668. Oba obsługują technologię HSPA+ i pozwalają korzystać z maksymalnych prędkości dostępnych w usłudze Cyfrowego Polsatu.

Oferta Cyfrowego Polsatu jest drugą ofertą mobilnego internetu w Polsce, w której operator zaoferował abonentom dodatkowe limity danych poza tzw. godzinami szczytu. Po raz pierwszy podobny podział zaoferowała sieć Plus pod nazwą iPluspobieracz, w której klienci mogą otrzymać 100GB dodatkowego transferu w godzinach od północy do 9 rano.

Jak widać zaostrza się konkurencja w świadczeniu mobilnego internetu, operatorzy oferują coraz większe limity danych za tę samą lub nawet niższe ceny, wciąż jednak dzieje się tak głównie w przypadku ofert abonamentowych, użytkownicy, którzy nie chcą się wiązać umową nadal mogą liczyć jedynie na oferty PlayOnline na kartę (do 4GB/56dni) w której wadą jest mały zasięg oraz ograniczona prędkość do 1Mb/s, oraz  dużo droższą –  iPlus na kartę z pakietami (do 5GB na 30 dni) .

Dotychczasowe limity danych 1,2 GB w cenie 30 zł, 3,2 GB w cenie 50 zł oraz 5,2 GB w cenie 70 zł będą do wykorzystania od 8 rano do godziny 23.59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php