Użytkownicy największego portalu internetowego w Polsce napotykają na duże trudności w korzystaniu z serwisów, problemy dotyczą także innych serwisów hostowanych w krakowskiej serwerowni Onetu.Od wczoraj część usług na portalu Onet.pl była niedostępna, a część nie działała prawidłowo, m.in komentarze przy artykułach, czy głosowanie w sondach, spora część użytkowników miała także problem  z zalogowaniem się do poczty Onetu, logowanie trwało bardzo długo lub kończyło się fiaskiem, lub komunikatem technicznym, z którego jednoznacznie wynika iż problemy mają bezpośredni związek z panującą w Małopolsce powodzią.

Dramatyczną informację na Twitterze podała należąca do grupy ITI telewizja TVN Warszawa, wynikało z niej że serwery w Data Center Onetu zostały zalane, a dalsze informacje będą publikowane na Facebooku.

 

Na szczęście okazało się, że sytuacja nie jest aż tak groźna, stacja po chwili złagodziła podaną informację, aby w końcu ją usunąć.

 

Na szczęście jak podał rzecznik Onet.pl Paweł Klimiuknie doszło do zalania serwerowni ani żadnej awarii. Przenosiny serwerów w Krakowie to profilaktyczne działanie w związku z ostrzeżeniem służb, które poinformowały o zagrożeniu powodziowym w miejscu, gdzie była zlokalizowana serwerownia.”

Niedostępność usług wynika więc z ewakuacji serwerów z najniższych poziomów na wyższe piętra, a dane użytkowników Poczty są już bezpieczne. Nie wiadomo jednak kiedy wszystkie usługi powrócą do pełnej sprawności.

Jak widać powódź daje się ostro we znaki, nie wiemy jak radzą sobie z nią inne serwerownie, na razie nie ma jednak  doniesień o większych problemach.

Zdjęcia:  Niebezpiecznik, Dziennik Internautów, Onet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php