Od pewnego czasu Orange zapowiadał wdrożenie najszybszego w Polsce wariantu mobilnego internetu w technologi HSPA+ Dual Carrier, oferując dostęp z szybkością do 42 Mb/s przy pobieraniu danych oraz do 5,7 Mb/s przy wysyłaniu danych. Początkowo operator uruchomił usługę testowo w Krakowie, po których oficjalnie uruchomiono usługę dostępną dla każdego użytkownika Orange, który dysponuje odpowiednim modemem.Na internetowej stronie Orange jest już dostępny formularz, dzięki któremu każdy użytkownik może otrzymać powiadomienie o dostępności modemu Huawei E372 pracującego w technologii HSPA+ DC 42Mb/s. Każdy kto zdecyduje się na jego zakup lub zdobędzie inny dowolny modem pracujący w tym standardzie będzie miał możliwość korzystania z nowego standardu zapewniającego bardzo szybką transmisję danych.

Według zapewnień operatora, obecnie technologia HSPA+DC jest dostępna testowo dla wszystkich użytkowników sieci, zarówno klientów indywidualnych oraz biznesowych opłacających abonament, jak  również użytkowników w ofercie pre-paid.  W dalszym etapie operator przedstawi szczegółową ofertę dla konkretnych grup abonentów, nie wiadomo jeszcze czy będzie operator pozostawi dostęp do usługi dla użytkowników usługi Orange Free na kartę i jakie będą szczegóły oferty.

Technologia HSPA+ DC jest obecnie dostępna za pośrednictwem 648 stacji bazowych, na terenie 24 miast Polski zapewniając pokrycie ponad 11 proc. mieszkańców kraju. Do końca bieżącego roku operator planuje zwiększenie zasięgu do  60 procent populacji. Szczegółowy wykaz miast w tabeli poniżej:

Miasto Powiat Województwo
Siechnice WROCŁAWSKI DOLNOŚLĄSKIE
Wrocław WROCŁAW DOLNOŚLĄSKIE
Liszki KRAKOWSKI MAŁOPOLSKIE
Wieliczka WIELICKI MAŁOPOLSKIE
Kraków KRAKÓW MAŁOPOLSKIE
Będzin BĘDZIŃSKI ŚLĄSKIE
Czeladź BĘDZIŃSKI ŚLĄSKIE
Gierałtowice GLIWICKI ŚLĄSKIE
Mikołów MIKOŁOWSKI ŚLĄSKIE
Bytom BYTOM ŚLĄSKIE
Chorzów CHORZÓW ŚLĄSKIE
Gliwice GLIWICE ŚLĄSKIE
Katowice KATOWICE ŚLĄSKIE
Mysłowice MYSŁOWICE ŚLĄSKIE
Ruda Śląska RUDA ŚLĄSKA ŚLĄSKIE
Siemianowice Śląskie SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE ŚLĄSKIE
Sosnowiec SOSNOWIEC ŚLĄSKIE
Świętochłowice ŚWIĘTOCHŁOWICE ŚLĄSKIE
Zabrze ZABRZE ŚLĄSKIE
Luboń POZNAŃSKI WIELKOPOLSKIE
Poznań POZNAŃ WIELKOPOLSKIE
Szczecin SZCZECIN ZACHODNIOPOMORSKIE
Tychy – zasięg częściowy TYCHY ŚLĄSKIE
Dąbrowa Górnicza – zasięg częściowy DĄBROWA GÓRNICZA ŚLĄSKIE

Aktualnie użytkownicy posiadający odpowiedni modem mogą pobierać dane według standardowych opłat z prędkością do 42 Mb/s oraz wysyłać do 5,7 Mb/s, docelowo prędkość wysyłania danych do sieci zostanie zwiększona do 11 Mb/s.

Orange HSPA+ DC 42Mb/sOperator zapowiada dostępność od lutego 2011 nowego modemu Huawei E372 obsługującego w pełni nową technologię 42 mb/s, ma on być dostępny już od 1zł w promocji z abonamentem dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Nie wiadomo natomiast czy będzie mona zakupić go bez podpisywania umowy i w jakiej cenie. Modem oprócz szybkiej transmisji danych oferuje błyskawiczną instalację Plug&Play, złącze anteny zewnętrznej, czytnik kart pamięci i jest zasilany wyłącznie z gniazda USB 2.0 / 3.0

RelatedPost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php