O projekcie darmowego dostępu do Internetu, do świadczenia którego – zgodnie z warunkami wygranego przetargu – zobowiązana jest spółka Aero2 pisaliśmy już w czerwcu,  m.in. wskazując na istotne wątpliwości co do spełnienia warunków powszechności oraz bezpłatności usługi. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał w tej sprawie jednoznaczne stanowisko.

UKE przedstawił swoje uwagi oraz zastrzeżenia na spotkaniu z  z zarządem spółki Aero2, po którym Aero2 zadeklarowało pilną zmianę sposobu dystrybucji kart SIM oraz wysokości i form opłat związanych z dystrybucją karty SIM. Wprowadzone mają również zostać nowe, uproszczone procedury zapewniania bezpłatnego dostępu do Internetu. dokona także zmian w regulaminie korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu, z uwzględnieniem uwag przedstawionych przez UKE oraz technicznych aspektów związanych z realizacją tegoż obowiązku. Spółka zadeklarowała, że już wkrótce wprowadzi możliwość otrzymania karty SIM drogą wysyłkową a w dalszym okresie udostępni karty za pomocą sieci punktów partnerskich (najprawdopodobniej będą to punkty sprzedaży oferty Cyfrowego Polsatu). Zmieniona zostanie również forma opłat – użytkownik będzie miał możliwość uzyskania karty po wpłaceniu kwoty depozytowej lub jej zakup za kwotę wyłącznie pokrywającą jej koszty produkcji.

Operator zaznacza jednak, że w okresie zmian procedur możliwe będą opóźnienia w wydawaniu kart SIM dla osób, które już wpłaciły kwotę depozytową i zarejestrowały się po odbiór karty. Zapewnia również o ogromnym zainteresowaniu usługą ze strony klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php