Negocjacje w sprawie sprzedaży spółki Polkomtel S.A. – właściciela marki Plus, jednej z największej polskiej sieci komórkowej toczyły się już od kilku miesięcy. Od kilku dni jednak, po tym jak z dalszych negocjacji zrezygnowały wszystkie inne podmioty poza Zygmuntem Solorzem-Żakiem było już wiadome, że to on przejmie Plusa.Dziś po pełnym uzgodnieniu szczegółowych warunków transakcji i podpisaniu umowy nowy nabywca w ogłoszonym komunikacie zapowiedział szybkie wdrożenie najnowocześniejszych technologii umożliwiających świadczenie usług mobilnego Internetu z bardzo szybką prędkością. Jak informuje Zygmunt Solorz-Żak:

„Już w niedalekiej przyszłości, technologia LTE zrewolucjonizuje życie każdego człowieka. Chciałbym, aby Polska była jednym z pierwszych krajów na świecie, który będzie korzystał z dostępu do Internetu i innych usług transmisji danych za pośrednictwem najnowocześniejszych technologii.”

W komunikacie napisano również, że nowe technologie pozwolą Polkomtelowi obniżyć koszty, co ma umożliwić przygotowanie nowych, atrakcyjnych ofert dla obecnych i nowych klientów Polkomtelu.

Samą transakcję sprzedaży Polkomtelu szacuje się na 18,1 mld zł, z czego część stanowią środki własne inwestora, resztę natomiast pochodzi z finansowania dłużnego w którym uczestniczy konsorcjum 5 banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php