Polska firma Manta Multimedia, producent i dystrybutor elektroniki użytkowe zamierza przedstawić nową ofertę tabletów z dołączonymi kartami SIM umożliwiającymi bezterminowe, darmowe korzystanie z Internetu za pośrednictw sieci Manta Mobile, której założeniem ma być wspieranie sprzedaży tabletów.

Jak zapowiedział prezes firmy Bogdan Wiciński, klient kupujący jeden z nowych tabletów otrzyma specjalną kartę SIM umożliwiającą bezpłatne łączenie się z Internetem o prędkości do 3,6 Mb/s. Taka prędkość ma wystarczyć do swobodnego przeglądania stron i sprawdzania poczty, a użytkownicy nie będą obciążani żadnymi dodatkowymi kosztami przez cały okres korzystania z urządzenia. Nie oznacza to jednak, że będzie można swobodnie oglądać transmisje strumieniowe czy pobierać większe pliki, już wiadomo bowiem, że oferta przewiduje ograniczenia, zarówno czasowe, jak i dzienne uzależnione od transferu. Na chwilę obecną nie znamy jednak żadnych konkretnych szczegółów technicznych oferty, która ma działać w oparciu o sieć stacje nadawczo-odbiorcze sieci Plus umożliwiające transfer danych na obszarze całego kraju. Karty aktywacyjne Manta mobile mają być dostępne wyłącznie w zestawach z urządzeniami z oferty Manta Multimedia takimi jak tablety, oferowane w cenie od 500 do 1000 zł czy smartfony w cenie do 500 zł. Szczegółów oferty możemy spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy.

Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązanie zapewniające bezpłatny dostęp do Internetu występuje w czytnikach e-booków Amazon Kindle 3G, w których klienci mogą swobodnie korzystać z sieci bez żadnych opłat na terenie niemalże całego świata, ograniczeniem jest jednak funkcjonalność e-czytnika oraz ograniczenia wyświetlacza e-ink. Tutaj jednak Amazon nie gwarantuje dożywotniego dostępu  do wszystkich stron www poza sklepem z e-bookami.

 

1 komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php