Dobra wiadomość dla wszystkich użytków bezpłatnego Internetu Aero2. Spółka, która zgodnie z warunkami przetargu na dostęp do częstotliwości 2,6 GHz świadczy usługę bezpłatnego dostępu do Internetu na obszarze niemal całej Polski, oficjalnie poinformowała o porozumieniu z UKE na mocy którego będzie ona dostępna aż do 21.12.2012 roku.Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie Aero2.pl:

Aero2 Sp. z o.o. będzie realizować w ten sposób swoje zobowiązania wynikające z decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektroniczne (UKE) z 10 listopada 2009r, na rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz, do wykorzystania na obszarze całego kraju z przeznaczeniem do świadczenia usług telekomunikacyjnych, w sieciach szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego w służbie ruchomej. Parametry techniczne BDI nie ulegają zmianie i są zgodne z Regulaminem Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI), uzgodnionym z Prezesem UKE. Oznacza to, że BDI jest dostępny z wykorzystaniem do 20% pasma Aero2, a maksymalna prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego pozostanie na poziomie do 512 kb/s., przy maksymalnej długość jednorazowego połączenia z siecią do 60 minut.

Oznacza to, że wszyscy, którzy na chwilę obecną korzystają z oferty bezpłatnego Internetu Aero2, mogą spać spokojnie jeszcze przez co najmniej cztery lata, bez zmartwień o konieczność zmiany operatora, jednocześnie wszyscy, którzy jeszcze nie korzystają a chcieliby z niej skorzystać mają dodatkowy argument do jak najszybszego złożenia zamówienia karty SIM, oraz zakupu modemu, niezbędnych do korzystania z usługi. Internet od Aero2 po podwyższeniu prędkości do 512Kb/s nadaje się zarówno do korzystania w telefonie, smartfonie czy tablecie, jak również w każdym laptopie czy komputerze PC, pod warunkiem o zrezygnowaniu z oglądania filmików w jakości HD. Aby poprawić komfort przeglądania stron warto również zastanowić się nad instalacją odpowiedniego rozszerzenia do ulubionej przeglądarki, które automatycznie wybierze najniższą jakość odtwarzanych filmików, domyślnie zablokuje elementy flash, ew. również zablokuje pobieranie zbędnych skryptów i elementów ze strony. Komfort podniesie także zastosowanie programu do automatycznego wznawiania połączenia lub routera, który zrobi to automatycznie dla wszystkich komputerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php