Cyfrowy Polsat wprowadził do swojej oferty nową taryfę, która umożliwia korzystanie z mobilnego Internetu bez abonamentu. Nie jest to jednak klasyczna oferta „na kartę”  w której użytkownik ma możliwość zakupu karty SIM oraz doładowania konta w zależności od potrzeb. Nowy plan jest czymś w rodzaju hybrydy pomiędzy ofertami pre-paid oraz post-paid.Działa ona na następującej zasadzie. Użytkownik kupuje w salonie sprzedaży kartę SIM, nie podpisując przy tym umowy czasowej i nie zobowiązując się przy tym do żadnych doładowań czy innych warunków.  Opłaty za korzystanie z usługi zaczynają być naliczane po zainicjowaniu połączenia Internetowego. W tym momencie zostaje aktywowany pakiet danych wielkości 1GB w cenie 20zł, na którego wykorzystanie mamy 60 dni. Jeżeli jednak wykorzystamy pakiet wcześniej i będziemy chcieli dalej korzystać z sieci, nowy pakiet zostanie aktywowany automatycznie przy próbie nawiązania połączenia. Oznacza to, że nie musimy biegać po sklepach czy salonach w celu zakupu bądź aktywacji pakietu mając pewność, że uzyskamy połączenie gdy będziemy tego potrzebować. Jeżeli jednak po utracie ważności pakietu nie będziemy potrzebowali dalej korzystać z usługi, wystarczy odłożyć kartę z modemem na półkę, bo w sytuacji gdy nie korzystamy z sieci Cyfrowy Polsat nie nalicza żadnych dodatkowych opłat.

plan-zero-cp

Co jednak najistotniejsze z punktu widzenia osób przezornych i dbających o swoje finanse, operator umożliwia określenie maksymalnego limitu pakietów, które można aktywować w ciągu miesiąca. Mamy do wyboru 2,3 lub maksymalnie 5 pakietów w danym miesiącu, co również istotne z możliwością zmiany tej liczby w dowolnym momencie.

Głównym problemem dla osób, które chciałyby mieć dostęp do szybkiego mobilnego Internetu LTE bez abonamentu może być jedynie odpowiedni modem, operator oferuje bowiem co prawda kilka modeli dedykowanych dla tego planu, np. Modem Cyfrowy Polsat B150 w cenie 149 zł, jednak obsługuje on jedynie transmisję HSPA+, a ceny modemów z obsługą LTE sa jeszcze dość wysokie. Na szczęście technologia rozwija się coraz szybciej i na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń takich jak smartfony czy tablety, które posiadają wbudowane modemy LTE, coraz tańsze stają się również modemy USB.

Oferta bardzo ciekawa, jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to cena pakietu danych,  1GB za 20 zł to cena odpowiednia bardziej dla pakietów danych w głosowych ofertach telefonii komórkowej na kartę, dla oferty typowo Internetowej można by oczekiwać nieco niższej, pamiętajmy jednak, że inwestycja w sieć LTE wymagała gigantycznych nakładów finansowych i w początkowych etapach nowinki techniczne zawsze są droższe od zadomowionych starszych standardów. Tak czy inaczej można ją polecić każdemu kto od czasu do czasu, np. podczas wakacyjnego wyjazdu lub służbowych podróży po kraju chciałby mieć mobilny dostęp do Internetu o najwyższej jakości.

Szczegóły oferty można znaleźć na stronie operatora.

1 komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php