Polkomtel, operator sieci Plus wchodzący w skład Grupy Cyfrowy Polsat, buduje pierwszą w Polsce komercyjną sieć LTE-Advanced z prędkością Internetu do 300 Mb/s. Szybszy Internet, lepsza jakość i zwiększona pojemność – to najważniejsze korzyści dla klientów. Pozwoli to klientom Plusa oraz Cyfrowego Polsatu korzystać z Internetu z szybkością do 300 Mb/s. Prędkość ta jest możliwa dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach – 1800 MHz i 2600 MHz, w których Plus wykorzystuje po 20 MHz szerokości pasma, a pierwsze stacje pozwalające na korzystanie z technologii LTE-Advanced zostały już zbudowane w Warszawie.

Plus przeprowadził agregację dwóch pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced  pozwalającą na korzystanie z Internetu z szybkością do 300 Mb/s. Prędkość ta została uzyskana przy wykorzystaniu agregacji dwóch częstotliwości nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz. Dla celów agregacji wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation.

W ofercie Plusa znajdują się już smartfony i routery obsługujące LTE-Advanced. Klienci operatora posiadają już  ponad 70 tysięcy urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu z szybkością do 300 Mb/s.

„Uruchomienie LTE-Advanced to nie tylko dwukrotne zwiększenie maksymalnej prędkości transferu danych, ale także powiększenie pojemności sieci, co w przypadku wzrostu jej obciążenia pozwoli na zapewnienie szerokopasmowego dostępu do usług internetowych większej grupie użytkowników.” – mówi Jacek Felczykowski, członek Zarządu Polkomtelu, i jak dodaje  – „Uruchamiamy pierwsze stacje pracujące w standardzie LTE-Advanced Carrier Aggregation i będziemy stale powiększali zasięg tej technologii.”

Już w marcu 2014 r Plus przeprowadził pierwsze agregacje. W listopadzie 2014 r Plus, jako pierwszy operator w Polsce, przeprowadził pierwsze testy LTE-Advanced z prędkością 300 Mb/s z wykorzystaniem częstotliwości 1800 MHz i 2600 MHz. Również jako pierwszy operator w Polsce, wspólnie z Cyfrowym Polsatem, osiągnął prędkość 150 Mb/s w transmisji po LTE, jako pierwszy pokazał LTE-Advanced na paśmie 800 MHz, wreszcie, jako pierwszy przeprowadził transmisję wydarzenia sportowego na żywo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS). Plus również, jako pierwszy operator w Polsce, z sukcesem przeprowadził testy rozmów w technologii LTE (VoLTE).

Sieć LTE-Advanced polepszy jakość Internetu obecnym klientom, zwiększy prędkość przesyłu danych, a także pozwoli komfortowo korzystać z sieci większej liczbie użytkowników.

1 komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php