Rejestracja pre-paid uderzy w obywateli a nie terrorystów

Kilka dni temu w mediach pojawiły się szczegóły  projektu nowej ustawy o działaniach antyterrorystycznych, której jednym z istotniejszych elementów jest wprowadzenie obowiązkowej rejestracji kart SIM działających w systemie pre-paid. Co ważne, projekt zakłada iż wszystkie karty, które nie zostaną zarejestrowane do końca bieżącego roku (pół roku po wejściu ustawy w życie) będą musiały zostać wyłączone.

Smartfony, zawyżone rachunki i interwencja UKE

Urząd komunikacji Elektronicznej zamierz podjąć interwencję w sprawie coraz częstszych przypadków zgłoszeń zawyżonych rachunków za transmisję danych. Urząd twierdzi, że otrzymał już kilka tysięcy skarg od klientów, którzy otrzymali rzekomo zawyżone rachunki, w których operatorzy naliczają im opłaty za transmisję danych, której jak twierdzą nie inicjowali.

Nie zerwiesz bezkarnie umowy po podwyżce VAT-u

W ciągu ostatnich kilku dni po publikacji artykułu w Rzeczpospolitej „Wyższy VAT ułatwi zmianę operatora ?” na wielu portalach pojawiły się informacje mówiące o zbliżającej się możliwości bezkarnego zrywania przez klientów umów z operatorami telekomunikacyjnymi, dającymi prawo do odejścia bez płacenia tzw. kary lojalnościowej. Autorzy tych publikacji nie zadali sobie jednak trudu do przejrzenia obecnych ustaw i prawa telekomunikacyjnego – bezkarnego zrywania umów nie będzie.

css.php