Orange i T-mobile zbudują sieć HSPA+ 1800 MHz

Spółka NetWorks! założona wspólnie przez operatorów Orange i T-mobile zapowiedziała budowę nowej, wspólnej sieci HSPA+ działającej na częstotliwości 1800 MHz. Sieć ma objąć swoim zasięgiem aż 99% ludności Polski. Sieć będzie mogła również działać w technologii LTE. Pierwsze stcje bazowe mają się pojawić już na początku przyszłego roku. Czego możemy się spodziewać ?

Bezpłatny Internet od Aero2 w praktyce.

Jak już wspominaliśmy na łamach Techmobile, usługa darmowego Internetu od Aero2 już działa i można z niej korzystać. Od kilku dni w sieci można znaleźć opinie pierwszych użytkowników na temat jej działania. Dostępne jest również stanowisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie ograniczonej dostępności kart SIM oraz pobieranej przez operatora opłaty depozytowej. Czy ostatecznie warto zainteresować się tą usługą ?

Pakiety internetowe „bez limitu” – czy warto ?

Nielimitowane pakiety internetowe oferowane są przez polskich operatorów już od dłuższego czasu. Oferta polega na tym, że użytkownik otrzymuje za pewną kwotę określonej wielkości pakiet danych, po wykorzystaniu którego może dalej korzystać z mobilnej transmisji, jednakże prędkość zostaje drastycznie ograniczona. Tego rodzaju pakiety oferują sieci Heyah, T-mobile, Play oraz Plus.

Przetestuj zasięg Play 4G za darmo

Zastanawiasz się nad zakupem mobilnego internetu w Play, ale nie jesteś pewien czy będziesz miał zasięg lub jakie możesz uzyskać realne prędkości w Twojej lokalizacji ? Sieć Play wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom, udostępniając bezpłatny”starter zasięgowy”, dzięki któremu przetestujesz jakość połączeń głosowych oraz transmisji danych.

LTHE – Nowy następca HSPA osiągnie 650 Mb/s

Amerykański operator T-Mobile wspólnie z Nokia Siemens Networks ogłosiły powstanie nowego standardu komunikacji mobilnej LTHE (Long Term HSPA Evolution) umożliwiający transmisję danych z zawrotną prędkością do 650 Mb/s jednocześnie zapewniając pełną wsteczną kompatybilność z poprzednimi standardami 3G –  HSDPA/HSPA/HSPA+.

Ceny spadają, przybywa klientów

internetCoraz więcej osób jest zainteresowanych korzystaniem z mobilnego dostępu do internetu, wymusza to na operatorach coraz bardziej agresywną walkę o klientów i w konsekwencji obniżanie cen oraz podnoszenie jakości usług. W ciągu ostatnich 12 miesięcy przybyło ponad milion nowych klientów korzystających z mobilnej transmisji danych, co łącznie stanowi ponad 1,8 miliona klientów osiągając nasycenie rynku bliskie 5%.

Plus przejmuje Nordisk Polska i podejmuje walkę z Orange

Plus internetPolkomtel S.A. – operator sieci Plus zakupił 100% udziałów w spółce Nordisk Polska, posiadającej koncesję na pasmo CDMA i świadczącej usługi bezprzewodowego dostępu do internetu. Z nieoficjalnych wypowiedzi wynika, iż Polkomtel zamierza bardzo szybką rozbudowę w rozwój sieci i pokrycie zasięgiem jak największego obszaru Polski. Nordisk już teraz posiada 95 pozwoleń na stacje bazowe na terenie całego kraju.

Internetowe radio ? Dlaczego nie.

grace_wireless_internet_radioW opinii większości osób słuchanie internetowego radia w obliczu dość surowych limitów jakie nakładają na nas operatorzy jest swego rodzaju ekstrawagancją. Fakty są bowiem takie że słuchając audycji strumieniowych przez cały czas pobieramy dane z serwera wykorzystując nasz cenny transfer. Czy w takiej sytuacji należy bezwzględnie z tego zrezygnować ? Niekoniecznie.

Darmowy internet w każdej komórce ?

1111483_connectedNie wydaje mi się. Jak informuje dziś serwis Media2, już wkrótce stoi przed nami wizja w pełni darmowego dostępu do internetu w każdej komórce, bez względu na to z jakiego operatora korzystamy. Ma to mieć związek z warunkami przetargu na świadczenie usług szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego na obszarze całego kraju.  Zwycięzca przetargu będzie musiał oferować m.in. bezpłatny, powszechny dostęp do sieci Internet.

Internet mobilny – dla kogo ?

Pomimo coraz częściej i coraz silniej reklamowanego przez naszych operatorów komórkowych mobilnego dostępu do internetu, nadal w świadomości wielu osób jest on postrzegany jako coś zupełnie dla nich bezużytecznego. Najczęściej dla tego że jest drogi, wolny, niestabilny i mocno ograniczony, a jedyna grupa osób dla której przedstawia on wartość to biznesmeni, którzy muszą być stale w kontakcie.

css.php