Play Online ma UMTS 900 MHz

P4 czyli operator sieci Play świadczącej usługę mobilnego internetu Play Online otrzymała w grudniu 2010 roku ponad 550 pozwoleń radiowych na uruchomienie stacji bazowych do szybkiego internetu UMTS/HSPA w paśmie 900 MHz. Oznacza to iż już niedługo to Play może mieć najszybszy internet mobilny dostępny na bardzo rozległym obszarze Polski.

HSPA+ 900MHz – Nadchodzi prawdziwe przyspieszenie

Zapowiada się długo oczekiwana rewolucja w mobilnym dostępie do sieci na obszarze całego kraju. Operator telekomunikacyjny Sferia wspólnie ze  spółką Aero2, która jeszcze nie dawno wygrała w przetargu UKE na częstotliwości 2,6 GHz w zamian za świadczenie darmowego internetu deklarują, że już rozpoczęły budowę nowoczesnej sieci bezprzewodowego internetu w oparciu o  szybką technologię HSPA+ zapewniającej prędkości pobierania nawet do 21 Mb/s, wykorzystując do tego posiadaną przez Aero2 koncesję na częstotliwości w paśmie 900 MHz.

Plus przejmuje Nordisk Polska i podejmuje walkę z Orange

Polkomtel S.A. – operator sieci Plus zakupił 100% udziałów w spółce Nordisk Polska, posiadającej koncesję na pasmo CDMA i świadczącej usługi bezprzewodowego dostępu do internetu. Z nieoficjalnych wypowiedzi wynika, iż Polkomtel zamierza bardzo szybką rozbudowę w rozwój sieci i pokrycie zasięgiem jak największego obszaru Polski. Nordisk już teraz posiada 95 pozwoleń na stacje bazowe na terenie całego kraju.

Koniec z wolnym internetem – przyspieszamy z Orange i CDMA

O ile w przypadku dużych i średnich miast, standardem mobilnego internetu jest technologia HSDPA, pozwalająca uzyskiwać prędkości do 7,2 Mb/s, to sytuacja poza miastem bywa już nieco gorsza, jeszcze do nie dawana jedyną dostępną ofertą operatorów był dostęp w technologii EDGE, gdzie przeciętne prędkości oscylują na poziomie nieco powyżej 100kb/s. Tak jednak było do niedawna, bowiem już od kilku miesięcy z pomocą przychodzi standard CDMA, sukcesywnie wdrażana przez sieć Orange.

css.php