Aero2: Pakiet 2GB do przetestowania za darmo

Sieć Aero2 oferująca od maja 2011 usługę bezpłatnego dostępu do Internetu o prędkości do 512kb/s w formie wypełnienia warunków przetargu na pasmo 2600MHz, zaoferowała klientom możliwość nieodpłatnego przetestowania pakietu 2GB z maksymalną prędkością podwyższoną do 5Mb/s, który nie wymaga wpisywania kodów CAPTCHA.

Captcha w Aero2 – czy napewno ?

Od kilku miesięcy w sieci krążą zapowiedzi o możliwości wprowadzenia przez spółkę Aero2 ograniczeń w usłudze bezpłatnego dostępu do Internetu, które ma polegać na konieczności ręcznego przepisywania kodów obrazkowych, tzw. captcha. Powodem mają być rzekome nadużycia użytkowników, którzy pobierają przy pomocy kart Aero2 zbyt duże ilości danych, powodując tym samym spowolnienie transmisji dla innych użytkowników.

Aero2 udostępnia odbiór w punktach i zaczyna odliczanie

Spółka Aero2 świadcząca usługę bezpłatnego dostępu do Internetu wprowadziła w ciągu ostatnich kilku dni dwie istotne zmiany w ofercie. Pierwszą z nich jest uruchomienie trzech punktów dystrybucji, w których teraz każdy może odebrać kartę SIM w ciągu jednego dnia w czasie jednej wizyty. Drugą zmianą, która dotyczy także obecnych użytkowników jest ogłoszenie 22 grudnia 2011r zapewnienia dostępności usługi dla 75,9% Polaków, co wiąże się ze spełnieniem warunków przetargu. Od tej daty operator zaczyna odliczanie 36 miesięcy działania Bezpłatnego Dostępu do Internetu.

Aero2 otrzymało karty SIM i rozpoczyna realizację zamówień

Spółka Aero2 świadcząca usługę bezpłatnego dostępu do Internetu poinformowała o otrzymaniu nowej dostawy kart SIM i nierozpoczęciu realizacji wcześniejszych zamówień. W związku z tym, na stronie operatora został opublikowany szczegółowy harmonogram przybliżonego czasu realizacji, czyli możliwości odbioru lub wysyłki karty SIM dla osób zamawiających je w poszczególnych okresach.

Bezpłatny Internet Aero2 nareszcie dostępny dla wszystkich

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka Aero2 wprowadziła dziś w życie nowy regulamin usługi bezpłatnego dostępu do Internetu. Od dziś z usługi mogą skorzystać wszyscy chętni, możliwe jest bowiem otrzymanie karty SIM drogą wysyłkową, obniżona została również wartość depozytu. Darmowy Internet w końcu dostępny dla każdego ?

Bezplatny Internet od września z nowym regulaminem (Aktualizacja)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Urząd Komunikacji Elektronicznej cały czas monitoruje oraz Interweniuje poczynania spółki Aero2, która zobowiązana jest do świadczenia Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Po rozmowach operatora z urzędem ustalono, iż od 1 września br. Aero2 jest zobowiązana do zmiany regulaminu świadczenia tej usługi w taki sposób, aby w pełni był on zgodny z wymaganiami ogłoszonego przetargu.

Internet od Aero2 będzie darmowy i powszechny

O projekcie darmowego dostępu do Internetu, do świadczenia którego – zgodnie z warunkami wygranego przetargu – zobowiązana jest spółka Aero2 pisaliśmy już w czerwcu,  m.in. wskazując na istotne wątpliwości co do spełnienia warunków powszechności oraz bezpłatności usługi. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał w tej sprawie jednoznaczne stanowisko.

Bezpłatny Internet od Aero2 w praktyce.

Jak już wspominaliśmy na łamach Techmobile, usługa darmowego Internetu od Aero2 już działa i można z niej korzystać. Od kilku dni w sieci można znaleźć opinie pierwszych użytkowników na temat jej działania. Dostępne jest również stanowisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie ograniczonej dostępności kart SIM oraz pobieranej przez operatora opłaty depozytowej. Czy ostatecznie warto zainteresować się tą usługą ?

Darmowy internet już działa, ale nie dla wszystkich.

Idea darmowego internetu dla wszystkich przewija się w Polsce co kilka lat, najczęściej przed wyborami i zazwyczaj na obietnicach się kończy, dziś jednak nie będzie o bajkach, lecz o projekcie który oficjalnie działa już od 10 maja br. i jest dostępny dla każdego – no prawie, a ponieważ diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, w rzeczywistości „prawie” jak zwykle robi wielką różnicę.

css.php