Operator sieci Plus podpisał umowę z firmą Ericsson, która umożliwi unowocześnienie istniejącej sieci 3G/HSPA oraz pozwoli na rozszerzenie zasięgu sieci 3G.  W wyniku poczynionych inwestycji  klienci Plusa uzyskają dostęp do bardziej zaawansowanych usług transmisji danych dostępnych na rynku, co ma zapewnić Polkomtelowi utrzymanie pozycji lidera na rynku telekomunikacyjnym w Polsce.

Trzyletnia umowa obejmuje zwiększenie pojemności rozwiązań HSPA Evolution w ramach istniejącej sieci 3G dla zapewnienia prędkości do 42Mb/s, a następnie do 84Mb/s, a także usługi wsparcia. Ericsson dostarczy Polkomtel najnowsze stacje bazowe RBS 6000. Sprzęt ten umożliwi operatorowi obsługę różnych obecnie dostępnych technologii radiowych, a także zapewni łatwą migrację do przyszłych sieci 4G. Wdrażanie sieci rozpocznie się w II kw. 2010 r. i zakończy w 2012 r.

Sieć Plus już teraz oferuje jedne z najszybszych rozwiązań mobilnego internetu w standardzie HSPA+ o prędkości do 21Mb/s w największych miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, oraz Toruniu a jak zapewnia operator, zasięg ten będzie sukcesywnie powiększany. Dzięki ciągłym inwestycjom w rozbudowę sieci oraz stosowanym technologiom udostępnia wysokie limity transferu, oraz specjalne akcje promocyjne, jak słynna ostatnia oferta iPlus Pobieracz, w której poza godzinami szczytu użytkownicy mogą za darmo pobrać  do 100GB danych miesięcznie poza standardowym pakietem dostępnym w abonamencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php