Cyfrowy Polsat oficjalnie rozpoczął zapisy na szybki Internet bezprzewodowy LTE (4G) który zaoferuje klientom w pierwszym kwartale 2011 roku, obecnie trwają zapisy na promocję umożliwiająca skorzystanie z nowej technologii za darmo nawet przez pół roku dla pierwszych 10 000 klientów. Zależnie od wybranej opcji umowy (15 lub 29 miesięcy) przez 3 lub 6 miesięcy użytkownicy będą mogli korzystać z pakietu 100 GB miesięcznie bez żadnych opłat (50 GB w godzinach 8.00-24.00, 50 GB w godzinach 0.00-8.00).Cyfrowy Polsat zaoferuje swoim klientom nowoczesny  modem Speed 1000 wyprodukowany specjalnie dla Cyfrowego Polsatu przez firmę IP Wireless, będzie to pierwszy modem w technologii LTE dostępny w Polsce oraz pierwszy na świecie, pracujący na częstotliwości 1800 MHz, bo właśnie na tej częstotliwości będzie świadczona ta usługa. Początkowo urządzenie będzie umożliwiało pobieranie danych z prędkością do 73 Mb/ i wysyłanie do 25 Mb/s pracując w kanale 10 MHz, jednakże po udostępnieniu bezpłatnej aktualizacji będzie możliwe uruchomienie pracy w kanale 20 MHz, umożliwiającej pobieranie z  prędkością do 100 Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s  przy wysyłaniu. Modem będzie posiadał aktywne gniazdo anteny zewnętrznej, będzie zasilany z portu USB (Pobór mocy Max 2,5 W) i zapewni intuicyjną instalację – plug & play.

Operator do zestawu dołączy zewnętrzną antenę umożliwiającą poprawę działania w trudnych warunkach, czyli miejscach o słabszym pokryciu sygnałem, klient będzie miał do wyboru rodzaj anteny z której będzie mógł skorzystać – magnetyczną (parapetową) lub „kominową” do zamocowania na stałe.

Karty SIM Internet LTE/HSPA+ dla Cyfrowego Polsatu zostały opracowane i wyprodukowane przez firme Oberthur Technologies, która jest jednym z największych światowych dostawców tego rodzaju rozwiązań.

Zapisy promocyjne na nową usługę możliwe są za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej operatora. Przed zapisem radzimy jednak dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji, gdyż operator nie podaje dokładnie na jakich warunkach będzie możliwe dalsze korzystanie z usługi po okresie promocyjnym oraz jakie będą się z tym wiązać opłaty.

Usługa LTE w Cyfrowym Polsacie będzie świadczona w pierwszej na świecie sieci LTE 1800 MHz, działającej w oparciu o infrastrukturę sieci Mobyland we współpracy z CenterNet, jak podaje operator sić LTE jest obecnie dostępne na 349 stacjach bazowych, na których  są zainstalowane jednocześnie urządzenia HSPA+ MIMO (900 MHz) oraz LTE (1800 MHz).

Sieć LTE jest następcą technologii HSPA+ i pozwoli na pobieranie danych z o wiele większą prędkością – do 150 Mb/s, a docelowo do 326 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 50 Mb/s, a docelowo do 86 Mb/s, charakteryzuje się także dużo mniejszym opóźnieniem (PING) i pozwala na jednoczesna obsługę większej liczby użytkowników, co jest bardzo korzystne z uwagi na ogromny przyrost liczby użytkowników mobilnego internetu w Polsce oraz na świecie.

1 komentarz:

  1. Autor tego artykułu to ma chyba słabe pojęcie o tym co pisze. LTE nie jest następcą technologi HSPA+ tylko HSDPA+, po drugie przy transferach napisał Mb/s a to nie to samo co MB/s. Podane 326Mb/s jest osiągalne w starym UMTS’ie, natomiast 326MB/s to już by było coś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php