Między sierpnia a 30 września  br, w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja projektu Web Mobile Start-up School – cyklu letnich warsztatów i wykładów dla młodych programistów i przedsiębiorców, którzy zainteresowani są tworzeniem innowacji w zakresie Web Mobile. W ciągu miesiąca wszyscy uczestnicy będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu systemów bezpieczeństwa, e-biznesu oraz przedsiębiorczości, w międzyczasie opracowując swój pomysł na innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące urządzenia mobilne.

Najlepsze pomysły otrzymają wsparcie finansowe, administracyjne i mentorskie niezbędne do skomercjalizowania projektu i założenia własnego biznesu. Web Mobile Start Up School, objęty patronatem przez Laboratorium MSF, Huawei, HTC, mks_vir, nazwa.pl, TechnoBoard, Mobile Marketing Association oraz TarHeel Capital, ma za zadanie dotarcie do młodych talentów i ich wsparcie, a także propagowanie zainteresowania bezpieczeństwem IT i mobilnymi technologiami.

Popularyzacja Internetu kilkanaście lat temu doprowadziła do rewolucji, która nieustannie kształtuje świat, w którym żyjemy, ale także – a może przede wszystkim – rzeczywistość biznesową. Ostatnio pojawiła się kolejna niezwykle istotna zmiana, można by rzec – rewolucja w rewolucji: konwergencja Web Mobile. Zarówno Internet kanału tradycyjnego, jak i ten, do którego mamy dostęp ze smartfonów, przenikając się wzajemnie, są od siebie współzależne i kształtują rzeczywistość.

„Urządzenia mobilne dziś to już nie tylko telefon, ale Internet, odtwarzacz muzyki i video, komputer oraz telewizor w jednym. Ta przyszłość zaczyna się już dziś.”- mówi Krzysztof Liszewski z firmy LabMSF. – „Trendy na całym świecie wyraźnie wskazują, że korzystanie z Internetu na urządzeniach mobilnych staje się coraz bardziej popularne. Chcemy zrobić krok naprzód i dlatego organizujemy Web Mobile Start-up School. Wierzymy, że w Polsce jest wielu młodych, dynamicznych programistów i chcemy umożliwić im realizację marzeń.”

Wyłoniona w trakcie rekrutacji grupa uczestników projektu przez cały wrzesień będzie miała okazję bezpłatnie uczęszczać na serię warsztatów, wykładów i ćwiczeń z zakresu przedsiębiorczości, bezpieczeństwa IT oraz e-biznesu. Projekty prezentowane przez potencjalnych beneficjentów będzie oceniał Komitet Sterujący, złożony z ekspertów – przedstawicieli środowiska inwestorów typu Business Angel, funduszy typu Venture Capital / Private Equity, przedstawicieli nauki ze środowisk akademickich Krakowa i Warszawy oraz praktyków gospodarczych, w szczególności branży Internet / Mobile / Telekomunikacja.

W międzyczasie uczestnicy przy wsparciu ze strony mentorów i doświadczonych programistów pracować będą nad doprecyzowaniem swojego pomysłu. Pod koniec projektu najlepsze koncepcje otrzymają propozycje pełnej komercjalizacji, przy zapewnionym wsparciu finansowym, technicznym i administracyjnym. „Jesteśmy przekonani, że w ciągu trwania projektu pojawią się rewelacyjne  pomysły na aplikacje mobilne” – mówi Zuzanna Przybyła z LabMSF – „Kto wie? Może nawet na tyle innowacyjne, że wykroczą poza granice naszego kraju?”

Równolegle, raz w tygodniu na jednej z uczelni krakowskich odbywać się będą otwarte dla wszystkich konferencje i panele dyskusyjne dotyczące technologii Web Mobile, mające trafić do szerokiej grupy odbiorców i spopularyzować zainteresowanie tym tematem.

Web Mobile Start-up School zaszczycą takie osobistości jak: Tomasz Leśniak (Huawei), Rafał Agnieszczak (grupa fotka.pl). Piotr Nowak (grupa nazwa.pl), Adam Dyba (grupa IDMnet), Tomasz Niemczak (HTC), Michał Ciemiński (Platinum Seed Capital), Mariusz Sperczyński (TechnoBoard), Mateusz Sell (mks_vir), Bartosz Bańkowski (Sabre Holding), Tomasz Popow (grupa KMP), Paweł Sopkowski (Coaching Center), Piotr Jurek (Plata Games), Andrzej Różycki (TarHeel Capital), Piotr Grzesiak (Art Capital), Marek Maczuga (Mazowiecki Inkubator Technologiczny).
Wszystkie szczegóły, formularz kontaktowy oraz rejestracja dostępne są na stronie www.labmsf.com/web-mobile-startup-school

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php