Spółka Networks! która należy po 50% do właścicieli marek T-mobile oraz Orange, mająca za zadanie połączenie zbudowanie wspólnej sieci radiowej planuje już wkrótce budowę nowoczesnej sieci HSPA+ w paśmie 900 MHz. Jeszcze w tym miesiącu mają się rozpocząć jej pierwsze testy a nowa sieć może ruszyć jeszcze w tym roku. Może to oznaczać ogromne zwiększenie dostępu do szybkiego Internetu mobilnego na obszarach mniej zurbanizowanych.

Jak wynika z naszych informacji, które częściowo potwierdza informacja z portalu Telepolis.pl już wkrótce sieci Orange oraz T-mobile mogą dołączyć do grona posiadaczy sieci HSPA+ 900 MHz, w którym obecnie znajdują się sieci Play oraz Aero2, świadcząca usługi pod marką własną (darmowy Internet) oraz Cyfrowego Polsatu.

Powstanie nowej sieci jest możliwe dzięki wykorzystaniu niezbędnych kanałów radiowych należących zarówno do Orange oraz T-mobile. Umożliwi to stworzenie pełnej i wydajnej sieci, która zapewni o wiele wyższe prędkości niż obecnie stosowana przez Orange technologia CDMA, będzie również łatwo dostępna dzięki współpracy z popularnymi i łatwo dostępnymi obecnie na rynku terminalami HSPA+.

1 komentarz:

  1. Czyli zaczyna się praktyczna integracja obu sieci, brawo za taki krok, przy połączonych budżetach obu operatorów wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych będzie znacznie szybsze i tańsze, co zapewne przełoży się na klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php