Cyfrowy Polsat przestawił nową ofertę mobilnego Internetu LTE i HSPA+ dla osób, które posiadają własne urządzenie dostępowe w postaci modemu, telefonu czy tabletu obsługującego jedną z powyższych technologii. Klienci mogą liczyć na wyższy pakiet danych oraz umowę zawieraną na okres 18 miesięcy. Nowa oferta o nazwie „Internet dla każdego – tylko SIM” umożliwia podpisanie umowy na mobilny dostęp do Internetu bez konieczności kupowania modemu od operatora. W zamian za to operator udostępnia wyższe niż w standardowej ofercie limity transferu danych. Klienci mogą wybierać spośród trzech pakietów:

  • 3GB za 29,90 zł,
  • 7GB (5GB standardowo + 2GB dodatkowo) za 49,90 zł
  • 14 GB (10GB standardowo + 4GB dodatkowo) za 69,90 zł

Wszystkie pakiety obejmują także usługę „Darmowe noce”, czyli 50 GB do wykorzystania w godzinach 0.00 – 8.00. Po wykorzystaniu dostępnego limitu danych cena za 1 MB wynosi 0,02 zł w taryfie dziennej (w godz. 8:00:00-24:00:00) lub 1 zł za 1 GB w nocy (w godz. 00:00:01-07:59:59). Istnieje również możliwość zablokowania dalszego transferu po przekroczeniu limitu lub określenie maksymalnej kwoty jaką jesteśmy skłonni ponieść w takim wypadku.

Umowę można podpisać na okres 18 miesięcy, opłata aktywacyjna wynosi 49 zł.

Oferta jest dość ciekawa ponieważ modemy HSPA+ oraz LTE są coraz tańsze i bardziej dostępne na rynku, szkoda tylko, że Cyfrowy Polsat po raz kolejny przedstawia ofertę, której model jest już znany i wręcz standardowy u wszystkich operatorów, oferty bez urządzenia są bowiem dostępne już od dawna u wszystkich polskich operatorów. Oferowane bonusy w dwóch spośród trzech pakietów są dosyć atrakcyjne jeśli spojrzymy na nie w skali całej oferty operatora, nie są jednak nadzwyczajne biorąc pod uwag cały rynek mobilnego Internetu. Cyfrowy Polsat wprowadzając technologię LTE od początku promuje ją jako najszybszy Internet mobilny w Polsce, wydaje się jednak że zapomina o tym iż nie dla wielu użytkowników oferowane limity transferu są nie adekwatne do oferowanych prędkości, w praktyce bowiem przy pobieraniu plików (a właśnie tak ofertę promuje się w mediach) miesięczne limity transferu można wykorzystać w kilka dni, nawet przy założeniu że część z nich będzie pobierana w nocy. Cały czas czekamy także na ofertę Internetu Cyfrowego Polsatu w modelu Pre-paid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php