play-lte-ultra

Sieć Play poinformowała o wdrożeniu nowej technologii 4,5G umożliwiającej wzrost prędkości i pojemności sieci oraz poszerzenie dostępności na obszarach mniej zaludnionych.

Nowa sieć

4G LTE Ultra to najnowocześniejsza sieć w Polsce wykorzystująca 3 nowe pasma dla superszybkiej sieci LTE: 800MHz, 2100MHz oraz 2600MHz. Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży nowych urządzeń obsługujących agregację tych częstotliwości, użytkownicy będą mogli cieszyć się transferem z prędkością do 262 Mb/s. Jedną z kluczowych cech które pozwoliły stworzyć tak wydajną sieć to zmiana przeznaczenia pasma 2100MHz, które zostało w części przeznaczone dla LTE z dotychczasowego HSPA+, co w połączeniu z nowymi częstotliwościami 800MHz oraz 2600MHz zakupionymi w drodze ostatniej aukcji pozwoli na budowę sieci o większym zasięgu, zwiększenie prędkości transmisji danych, co pozwoli klientom na korzystanie z coraz bardziej zaawansowanych usług multimedialnych oraz poprawę jakości sieci, m.in. dzięki lepszej penetracji pasma 800MHz wewnątrz budynków.

ultra-moc-play ultra-zasieg-play ultra-predkosc-play

 

 

 

Nowa sieć będzie miała dostępna już na starcie w 79 miastach powyżej 10 tys. mieszkańców, co stanowić ma 31%populacji, aktualny zasięg można sprawdzić na stronie operatora. Aby móc w pełni skorzystać z nowej sieci 4G LTE Ultra konieczne jest przebywanie w jej zasięgu oraz posiadanie nowoczesnego urządzenia, które obsługuje agregację tych częstotliwości, ale operator zapewnia, że poprawę działania odczuje każdy użytkownik korzystający z sieci LTE. Nowa sieć będzie dostępna od razu dla wszystkich nowych użytkowników oraz obecnych abonentów aktualnie sprzedawanych ofert na abonament, bez potrzeby aktywacji czy wymiany karty SIM. W przypadku niektórych urządzeń konieczna może być aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji.

Nowa oferta

Wraz z prezentacją nowej sieci pokazano również  nową ofertę Internetu na abonament w Play. Standardowa oferta z urządzeniem to dwie możliwości: Oferta z limitem 50GB z brakiem limitu przez 6 miesięcy po podpisaniu umowy lub oferta bez limitu na zawsze. Pierwszy wariant będzie dostępny z modemem w cenie od 39,99zł, z routerem od 49,99zł lub z routerem domowym Wi-Fi od 59,99zł. Oferta z brakiem limitu przez cały okres umowy będzie dostępna od 69,99zł miesięcznie. Same urządzenia będą dostępne w cenie od 1zł.

Dostępna jest także oferta dla osób które już posiadają własne urządzenia, tutaj także mamy do wyboru dwa warianty – ofertę z limitem 30GB oraz brakiem limitu przez 6 miesięcy za 29,99zł miesięcznie lub ofertę bez limitu przez cały okres umowy za 49,99zł miesięcznie.

Dostępna jest również specjalna elastyczna oferta, w której klient podpisując umowę na czas nieokreślony zapłaci 10zł za każde 10GB przetransferowanych danych, a jeśli w danym miesiącu nie będzie korzystał z internetu – nie zapłaci ani złotówki. Możliwe jest także podpisanie umowy na 24 miesiące w ramach której klient otrzyma router płacąc dodatkowo 10 zł miesięcznie.

Każdą z ofert można testować bez ryzyka przez 7 dni.

play-ultra-elastyczna play-bez-urzadzenia-ultra play-ultra-abonament play-abonament-urzadzenia play-testujesz-7dni-ultra

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php