Znamy już wyniki przetargu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, w ramach którego warunkiem otrzymania częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz jest udostępnienie części infrastruktury na świadczenie usługi darmowego dostępu do internetu o ściśle określonych przez urząd parametrach.Zwycięzcą okazała się spółka Aero2, która m.in.  jest również właścicielem szóstego operatora telefonii komórkowej w Polsce – sieci Mobyland.  Od momentu ogłoszenia wyników, spółka ma 7 dni na złożenie do UKE wniosku o rezerwację częstotliwości. Zgodnie z wytycznymi UKE, bezpłatny internet ma być dostępny z kart sim dowolnego krajowego operatora.  Spółka Aero2 obecnie posiada już rezerwację częstotliwości z zakresu 900 Mhz, co pozwoli na szybką rozbudowę sieci na rozległym obszarze kraju.

Innymi słowy jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce możemy liczyć się z bardzo poważnymi zmianami na rynku telekomunikacyjnym, a co najważniejsze – także na rynku mobilnego internetu, ponieważ oprócz konieczności zapewnienia użytkownikom darmowego internetu, spółka będzie mogła zaoferować wersję komercyjną, zapewniając – dzięki specyfice tego pasma – bardzo wysokie prędkości oraz zdecydowanie większe limity transferu danych, a nawet całkowite ich zniesienie. Niestety dalej będą to raczej większe miasta.

Komentarze: (2)

  1. CZY DLA UŻYTKOWNIKÓW LAPTOPÓW WF W WARSZAWIE BĘDZIE TO INTERNET ZA DARMO W WARSZAWIE JA OBECNIE NIE POSIADAM INTERNETU WIĘC JESTEM ZAINTERESOWANY –ODPOWIEDZIĄ.

  2. Zasięg Aero2 (mapa pokrycia) wydaje się wielką sciemą. Ostatnio testowałem go w 42-262 Poczesna i 42-274 Konopiska. Według mapki jest, praktycznie nie. Należało by
    zweryfikować deklarowane dane operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php