play-fresh-logoOd wtorku, 6 Października sieć Play wprowadza do swich ofert Play Fresh i Play Mixtura nowe, długo oczekiwane pakiety mobilnego dostępu do internetu, tzw. „internet w telefonie”. Nowe pakiety choć w przeliczeniu na cenę za 1 MB są najtańszą obecnie usługą tego typu na rynku, to jednak nie w pełni satysfakcjonują użytkowników. Dlaczego ?Na początku podam krótką charakterystykę: Do wyboru mamy trzy pakiety, różniące się ceną oraz  możliwych do przetransferowania danych. Wszystkie są ważne przez 30 dni od momentu ich włączenia, a aktywacja kolejnego nie przedłuża ważności poprzedniego. Możemy z nich korzystać wyłącznie będąc w zasięgu sieci Play, zarówno w technologii 3G (UMTS/HSDPA) oraz 2G (EDGE). Dostępne wielkości pakietów pokazuje poniższa tabela:

CenaWielkość pakietuWażność
15 zł500 MB30 dni
25 zł1 GB30 dni
40 zł2 GB30 dni

Czytelnicy, którzy śledzą ofertę Play widzą, że są to te same pakiety, które sieć wprowadziła w lipcu 2009 do oferty abonamentowej. Klienci Play mogą kontrolować stan pakietów w serwisie Play24, mogą również zablokować transfer danych poza siecią macierzystą Play, czyli tzw. Strefą taniego internetu Play.

Użytkownicy Play Fresh nie są jednak zachwyceni nowymi pakietami, ponieważ w ofercie nie ma zgodnych z oczekiwaniami mniejszych pakietów w niskiej cenie, dla osób które używają telefonu do sporadycznego przeglądania mobilnych serwisów, sprawdzania poczty itp. Takie pakiety oferuje obecnie np.  sieć mBank mobile (100 MB za 5 zł).

Rozczarowaniem jest również to, że nie zmieniła się podstawowa cennikowa stawka dostępu do sieci (12 gr. za 100kB), podczas gdy konkurenci  od dawna oferują dostęp nawet od 2 gr. za 100kB (Heyah, Gadu AIR).

Trzeba również pamiętać, że zasięg sieci własnej Play to nadal bardzo ograniczone terytorium Polski, co gorsze operator nie udostępnia pełnej informacji o zasięgu sieci własnej w technologii EDGE, co również może być powodem rozczarowania podczas wyjazdów, dlatego lepiej się zabezpieczyć i zakupić przez ew. wyprawą w Polskę dodatkowo starter innej sieci korzystającej z ogólnopolskiego zasięgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php