Operator sieci Plus poinformował, że w poniedziałek 14 marca rozpoczyna się testy nowej usługi – internetu iPlus w technologii CDMA. Po zakończeniu testów oferta będzie dostępna dla klientów. Oferta iPlus CDMA umożliwi klientom dostęp do szybkiego internetu na terenach, gdzie trudno o dostęp do internetu kablowego (ADSL, LAN) oraz gdzie internet mobilny oferowany był wyłącznie w starych technologiach GSM.Cytując prezesa grupy Polkomtel S.A. Jarosława Bauca „Wprowadzenie nowej oferty to kolejny krok w technologicznym rozwoju naszego kraju i eliminacja cywilizacyjnych wykluczeń mieszkańców obszarów słabo zurbanizowanych. Dzięki budowie technologii CDMA sieć Plus aktywnie uczestniczy w procesie likwidacji dotychczasowych „białych plam” i umożliwia dostęp do internetu tam gdzie dotychczas było to niemożliwe, szczególnie na terenach wiejskich.”

Obecnie iPlus CDMA obejmuje obecnie swoim zasięgiem 74% ludności i 70% powierzchni kraju, a do końca bieżącego roku ma objąć około 85% ludności i 90% powierzchni.


iPlus CDMA umożliwi połączenia z prędkością do 3,1 Mb/s przy pobieraniu danych i do 1,8 Mb/s przy wysyłaniu, co pozwala m.in. na swobodne przeglądanie stron internetowych, sprawdzanie poczty, oglądanie filmów np. na YouTube, słuchanie radia internetowego, granie w gry sieciowe, pobieranie plików czy korzystanie z komunikatorów internetowych (np. Gadu-Gadu, Skype).

W ofercie iPlus CDMA dostępne są trzy atrakcyjne taryfy (50 zł, 70 zł, 110 zł brutto) z wysokimi limitami danych do wykorzystania (od 3 do nawet 25 GB). Dodatkowo przez 12 miesięcy od aktywacji pomiędzy 24:00 a 9:00 rano limity te nie obowiązują i z internetu można korzystać bez żadnych ograniczeń. Każdy nowy klient będzie mógł skorzystać z opcji „weź na próbę”, by przez siedem dni przetestować i osobiście przekonać się jak działa nowy internet w Plusie. Jeśli z jakiegoś powodu oferta nie spełni oczekiwań, można oddać modem i rozwiązać umowę bez kosztów rezygnacji. Dotychczasowi klienci iPlus mogą wypróbować iPlusa CDMA bez żadnych dodatkowych kosztów, a po podpisaniu umowy będą mogli korzystać z niego przez pierwsze dwa miesiące  za darmo. Szczegóły oferty w poniśzych tabelach:

Oferta dla nowych klientów (ceny z VAT):

iPlus CDMA start 3 GBiPlus CDMA start 8 GBiPlus CDMA start 20 GB
Abonament brutto 50 zł70 zł110 zł
Limit GB 3820

Oferta dla obecnych klientów iPlus (ceny z VAT):

iPlus CDMA razem 4 GBiPlus CDMA razem 9 GBiPlus CDMA razem 25 GB
Abonament brutto 50 zł70 zł110 zł
Limit GB4925
Liczba pierwszych abonamentów za 0 zł222

Dostępne będą również trzy terminale do wyboru:

  • dwa modemy podłączane do komputera przez port USB w cenie 99 zł brutto w najtańszym abonamencie oraz 1 zł brutto w dwóch pozostałych,
  • router, który umożliwia korzystanie z internetu przez WLAN lub port Ethernet w cenie 149 zł brutto w najtańszym abonamencie oraz 1 zł brutto w pozostałych.

Warto przypomnieć, że oferta świadczona jest w oparciu o infrastrukturę  Nordisk Polska, która została przejęta przez Polkomtel S.A. Ofertę internetową świadczoną w technologii CDMA posiada również sieć Orange.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php