Zapowiada się kolejny milowy krok w sferze dostępności i jakości mobilnego Internetu poza dużymi miastami. Telekomunikacyjna spółka Sferia poinformowała o rozpoczęciu budowy sieci mobilnego dostępu do Internetu w najnowocześniejszej technologii LTE na częstotliwości 850MHz. Projekt ma na celu świadczenie komercyjnej usługi dostępu do sieci Internet.Sieć ostanie zbudowana w oparciu o posiadaną obecnie przez spółkę ogólnopolską rezerwację częstotliwości 850 MHz. Budowa sieci została opóźniona o kilka lat, z uwagi na toczące się postępowania administracyjne. Jak informuje operator, budowa sieci opóźniła się o kilka lat, ze względu na toczące się postępowania administracyjne oraz  informuje, że obecnie zapadły korzystne rozstrzygnięcia prawne co umożliwiło rozpoczęcie procesu budowy.

„Korzystne dla Sferii rozstrzygnięcia prawne umożliwiają rozpoczęcie budowy sieci, dzięki której będziemy mogli zaoferować usługi w najnowocześniejszej dostępnej obecnie technologii dostępu do Internetu LTE. Budowa naszej sieci jest zgodna z postulatami UKE, aby likwidować „białe plamy” na Internetowej mapie Polski i zapewnić dostęp do szerokopasmowego Internetu jak największej liczbie Polaków „

– mówi w informacji prasowej spółki Dariusz Trzeciak, członek zarządu Sferii.

Sieć LTE w tej częstotliwości z pewnością będzie miała mniejszą pojemność niż np. sieć Cyfrowego Polsatu, umożliwi jednak dobre pokrycie obszarów rozległych o mniejszej gęstości zaludnienia, czyli w dużej mierze takie, gdzie cały czas mamy duże zapotrzebowanie na mobilny dostęp do Internetu.

Co ciekawe, wiele źródeł informuje, jakoby większościowy pakiet udziałów a co za tym idzie kontrolę nad spółką posiada biznesmen, właściciel Plusa, i Cyfrowego Polsatu -Zygmunt Solorz-Żak, jednakże on sam zaprzecza tym informacjom, mimo to wiele wskazuje na to, że może on posiadać udziały za pośrednictwem jednej z innych swoich spółek, nie jesteśmy jednak ekspertami od spraw gospodarczych. Mimo to wydaje się, że dla klientów o wiele lepiej byłoby gdyby Sferia była niezależna od Cyfrowego Polsatu oraz Plusa, dzięki czemu można by liczyć na różnorodną ofertę i prawdziwą konkurencję na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php