logoOd początku października na polskim rynku mobilnego internetu w ofercie abonamentowej pojawił się nowy, nieoczekiwany gracz, który znokautował wszystkie obecne oferty wiodących operatorów. Mowa oczywiście o ofercie Multimo mobile, pierwszej usłudze abonamentowej świadczonej przez operatora wirtualnego za pomocą infrastruktury sieci Orange.

Oferta jest naprawdę przełomowa, ponieważ jest to pierwszy operator udostępniający prawdziwie mobilny dostęp po bardzo atrakcyjnej cenie, już od 49,90 zł miesięcznie przy umowie dwuletniej dając w zamian aż 7 GB transferu danych, ale co najważniejsze możemy wybrać umowę bezterminową, która nie wiąże nas na długie lata, a zarazem nadal jest bardzo atrakcyjna cenowo – 55 zł za taki sam limit co w umowie dwuletniej.

Usługa jest dostępna w całym kraju, wszędzie tam gdzie jest zasięg sieci Orange w standardzie 3G (UMTS/HSPA) oraz 2G (GPRS/EDGE). Nie można jednak korzystać z zasięgu szybkiej sieci pozamiejskiej Orange – CDMA.

Do skorzystania z oferty wystarczy dowolny standardowy modem obsługujący technologie 3G/2G. Nie musimy być klientami usług stacjonarnych Multimo. Oprócz abonamentu do ceny należy doliczyć jednorazowy koszt aktywacji usługi, który wynosi 122 zł, który jest podzielony na 24,40 zł płatne po uruchomieniu usługi oraz 97,60 zł po rozwiązaniu umowy bezterminowej. W umowie na czas określony, kwota płatna po zakończeniu umowy jest anulowana. Usługę można zamówić na stronie http://www.multimo.pl/.

Niestety,jest jedna ciemna strona tej oferty – przeglądane strony www są poddawane lekkiej kompresji po stronie operatora za pomocą specjalnego serwera proxy, podobnie jak ma to miejsce w przypadku przeglądarki Opera z funkcją Turbo . Z jednej strony oszczędzamy dzięki temu transfer, szczególnie na stronach zawierających dużo grafiki, ale jest to pewnego rodzaju uszczęśliwianie na siłę, gdyż opcji tej nie da się wyłączyć co oznacza, że wszystkie zdjęcia i grafiki na przeglądanych stronach będą nieco okrojone i skompresowane stratnie. Ma to również wpływ na działanie, albo raczej nie działanie tak jak trzeba innych usług sieciowych, takich jak P2P czy VoIP.

Szczegółowy cennik oferty przedstawia tebela zapożyczona (w dobrej wierze 🙂 ) ze strony multimo.pl:

0000045

Tak czy inaczej oferta jest naprawdę przełomowa, oczywiście jak zawsze liczymy, że będzie miała wpływ na obniżenie cen u pozostałych operatorów. Być może tym razem coś się ruszy w ofertach pre-paid „starych” operatorów, gdzie już od dłuższego czasu cena za 100kB nie spada poniżej 3 groszy.

Komentarze: (3)

  1. ciekawa oferta, godna uwagi,tylko czy faktycznie będzie tak rózowo jak napisane,jak przetestować taki internet ,żeby się nie rozczarować po podpisaniu umowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php