Kilka dni temu nastąpiły niebywałe wręcz zmiany dla użytkowników ofert pre-paid u dwóch kluczowych na Polskim rynku graczy. Zaczęło się od sieci T-mobile, która postanowiła podjąć niespodziewaną wręcz decyzję o wydłużeniu okresów ważności kont na połączenia wychodzące dla swoich użytkowników. Obecnie mogą oni wykonywać połączenia wychodzące przez rok od ostatniej dokonanej aktywności, np. wykonanego połączenia, wysłania wiadomości SMS lub przeprowadzenia transmisji danych. Na tę ofertę błyskawicznie odpowiedziała jednak sieć Orange, która umożliwiła swoim użytkownikom promocyjne przedłużenie ważności konta aż o 2 lata ! Aby tego dokonać wystarczy wysłać darmowego SMS o tresci START na numer 8002. W promocji mogą uczestniczyć wszyscy klienci ofert na kartę z ważnym kontem głównym, oprócz użytkowników Zetafona. Promocja ważna jest do końca listopada, ale po tym okresie ważność konta będzie wydłużany do 12 miesięcy. Ale gdzie tu rewolucja ?

Z pozoru nic ciekawego się nie wydarzyło, roczna ważność konta w ofercie pre-paid znana jest już u nas od dawna, a to za sprawą sieci Play, która wprowadzając ofertę Play fresh swego czasu dość ostro namieszała w tym segmencie. Pytanie więc czy są jeszcze osoby, którym tak długa ważność konta rzeczywiście jest potrzebna, czy też raczej można traktować ten krok wyłącznie jako chęć podniesienia statystyk liczby aktywnych użytkowników.

My jednak nie będziemy się nad tym zastanawiać, bo dla nas – użytkowników mobilnego internetu – Orange przygotował coś, w co wielu wciąż nie może uwierzyć, a co na miano rewolucyjnej oferty „na kartę” z pewnością zasługuje. A mowa jest o przedłużeniu okresu ważności tzw. bonusów w ofercie Orange free na kartę. Jest to taryfa dedykowana dla użytkowników, którzy intensywnie korzystają z mobilnej transmisji danych a nie chcą bądź nie mogą wiązać się umowami z operatorem. W ofercie dostępne są bardzo atrakcyjne stawki na połączenia z Internetem – standardowo 0,01 zł za każde 100kB transferu, ale dostępne są również bonusowe pakiety danych przyznawane przy doładowaniu konta, nawet 6 GB przy doładowaniu konta za 100 zł. Co więcej w odróżnieniu od innych ofert tego typu, środki z konta głównego uzupełnione doładowaniem nie pomniejszają wartości bonusowych pakietów na transfer danych, można je wykorzystać na rozmowy, SMS-y, transfer danych lub też przelać innym użytkownikom Orange dzięki usłudze „Przelew SMS”. W ofercie Orange free na kartę operator nie limituje również prędkości transmisji – możemy w niej korzystać z maksymalnej dostępnej prędkości dostępnej w naszej lokalizacji.

To wszystko, oraz wręcz mnóstwo dodatkowych usług sprawia, że oferta cieszy się dużym powodzeniem wśród użytkowników, czego potwierdzeniem jest zdobycie przez nią nagrody Złotego Bella w kategorii Usługa On-line 2010 roku oraz Wirtualny Telefon w kategorii Mobilny Internet 2010 roku.

W związku z tym, krótko po informacji o możliwości bezpłatnego przedłużenia konta na 2 lata, wielu użytkowników oferty dokonało tego na swoim koncie w taryfie Orange free na kartę. Co interesujące po wysłaniu SMS-a, przedłużone na 2 lata zostało zarówno konto główne, jak również bonusowe środki na połączenia z Internetem, co dla wielu osób było dość zaskakujące, ponieważ obecnie nie ma na rynku żadnej oferty Internetowej, w której pakiety lub bonusy posiadały by podobny okres ważności. Początkowo wiele osób czytając regulaminy obu promocji dochodziło do wniosków, że jest to błąd podawanych przez operatora informacji. Podejrzeń tych nie rozwiewało ani to, że niektórzy użytkownicy informowali na forach o blokadzie bonusowych środków zgodnie ze starą datą ważności, jak również długie milczenie rzecznika  sieci na pytania o stan faktyczny.

Ostatecznie jednak na blogu rzecznika sieci Orange pojawił się komentarz osoby, zajmującej się m.in. ważnościami kont w ofertach Orange prepaid, który potwierdził, że ważność bonusów GB w Orange Free na Kartę jest zgodna z ważnością konta i skorzystanie z promocji „2 razy lepiej w Orange” wydłuża ważność tych bonusów. Krótko po tym autentyczność tej informacji potwierdził również Wojtek Jabczyński, rzecznik operatora. Tym samym definitywnie kończąc spekulacje na ten temat, choć dla wielu osób wciąż jest to dość niewiarygodne, o czym świadczy wiele podejrzliwych komentarzy na blogach i forach tematycznych.

Nam jednak nie pozostaje nic innego jak uwierzyć w to, że sieć Orange dokonało kolejnej małej rewolucji na rynku w ofercie mobilnego Internetu na kartę, dając użytkownikom komfort swobodnego wykorzystywania zgromadzonych środków na połączenia wtedy, kiedy mają na to ochotę, a nie wtedy kiedy muszą.

Czy i ew. kiedy podobnymi drogami pójdą inni operatorzy ? Sieć Plus niestety już teraz poinformowała, że w najbliższym czasie nie planuje wydłużenia ważności kont w pre-paidzie, nie mówiąc już o internetowych pakietach, może jednak jest szansa na wydłużenie ważności kont i bonusów w Play Online na kartę ? Póki co musimy na to jednak trochę poczekać, jeśli jednak tylko coś się zmieni, na pewno nie będziemy zwlekać aby o tym poinformować.

Komentarze: (14)

 1. „czy są jeszcze osoby, którym tak długa ważność konta rzeczywiście jest potrzebna”
  Tak, ponieważ mało dzwonie, smsuje i już nie muszę co 3 miesiące kupować karty 50zł tylko dlatego że kończą mi się połączenia wychodzące, a nie dlatego ze kończą mi się fundusze na karcie.

  „6 GB przy doładowaniu konta za 100 zł”
  Wolę zapłacić 40zł i mieć 6GB na 731dni

 2. Czyli reasumując gdy wpisze kod na mojej karcie Orange free będę mógł korzystać z przykładowo 5gb które na niej mam przez 2 lata, bez żadnych doładowań ?

 3. dla mnie to krok w dobrym kierunku, więc nie ma co narzekać. Pozostaje nic innego jak czekać jeszcze na ruch ze strony Plusa, bo ostatnio coś przycichli, ale może to tylko cisza przed burzą. Swoją drogą myślałam, że odpowiedzą jakoś na zmiany w taryfach biznesowych Orange- mam tu na myśli 50 % więcej minut czy też nielimitowane połączenia w sieci. Czas pokaże.

 4. Guzik prawda!!! orange robi ludzi w konia. Masa ludzi miała duże i nie wykorzystane pakiety danych co nie było orange na rękę więc prowizorycznie napisała że wydłuża jego ważność o 2 lata. W rzeczywistości pakiety przepadają na co nie mamy żadnego wpływu, gdyż nawet nie wiemy kiedy to się stanie, no bo przecież napisane jest że jeszcze dłuuuuugo on będzie. Nie był bym tak zniesmaczony gdyby szczerze napisali że jednak pakiet się nie przedłuża, wtedy można było by kontrolować swoje konto i w odpowiednim momencie się znów doładować. Dla mnie ważniejsze były te dwadzieścia kilka GB danych niż możliwość dzwonienia przez miesiąc czy dwa dłużej, no bo przecież kasa na koncie się kiedyś skończy i to będzie dużo wcześniej niż za 2 lata bądź nawet rok. Orange to po prostu naciągacze i manipulanci. Tyle mam do powiedzenia..

 5. Potwierdzał słowa „urzytkownikorange”. Sam miałem ok. 10GB bonusu który na początku grudnia straciłem. Dałem się zrobić.

 6. Powiem krótko: miałem bonus kilku GB w ramach oferty Orange Free na kartę, przedłużyłem ważność konta na 2 lata (sms). Bonus po kilku dniach zniknął. Jeden telefon na infolinię techniczną rozwiązał sprawę. Bonus zwrócono z ważnością dwóch lat. Pytanie, czy ucinanie bonusów, a potem ich zwracanie, jest celową polityką firmy, czy błędem systemu taryfikacji? Pozostawiam bez odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php