Sieć Play zaprezentowała dziś nową odsłonę oferty mobilnego Internetu na abonament – zmiany są dość istotne, ale bez rewolucji. Operator zwiększył limity dla poszczególnych wariantów usługi, zmniejszył opłatę za najtańszą opcję do 9,90zł z limitem 2GB a także wprowadził możliwość podziału dostępnego limitu transferu na dwie karty SIM.

Niestety nie obeszło się bez rozczarowań – największym zaskoczeniem jest likwidacja najwyższej opcji 35GB, teraz maksymalny limit to jedynie 20GB miesięcznie, rozczarowuje także dodatkowa opłata 5zł miesięcznie w przypadku chęci podziału na drugą kartę SIM, operator nie informuje także o ew. promocjach dla osób, które posiadają modem lub kupują usługę przez e-sklep. Nowe ceny obowiązują wyłącznie w przypadku wybrania faktury elektronicznej.

Szczegółowe zmiany ukazuje poniższa tabela:

Taryfa Nowy Play Online 2GB Nowy Play Online 4GB Nowy Play Online 10GB Nowy Play Online 15GB Nowy Play Online 20GB
Limit transferu 2GB 4GB 10GB 15GB 20GB
Cena z e-fakturą 9,99 39,90 49,90 59,90 79,90
Umowa 36 miesięcy 12/18/24 miesięcy 12/18/24 miesięcy 12/18/24 miesięcy 12/18/24 miesięcy
Maksymalna prędkość 1Mb/s 2Mb/s 2Mb/s 4Mb/s 6Mb/s
Nocny transfer Niedostępny 10zł/miesiąc (opcja) 10zł/miesiąc (opcja) Bezpłatnie Bezpłatnie

Zupełnie nową opcją, zarówno w przypadku sieci Play jak i całego rynku w Polsce jest możliwość podziału dostępnego limitu na kilka kart SIM. Do posiadanej taryfy można zamówić dodatkową kartę SIM i korzystać z niej w innym urządzeniu (smartfonie/tablecie itd) niż karta podstawowa, korzystając z limitu transferu dostępnego w ramach jednego abonamentu. Każda karta SIM może mieć indywidualnie ustalony limit w ramach pakietu. Niestety takie udogodnienie wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 5zł miesięcznie doliczanej do abonamentu.

Istotną zmianą, która na pewno rozczarowuje jest zmniejszenie maksymalnego limitu transferu do 20GB (poprzednia oferta Play Online All Inclusive pozwalała na max. transfer do  40GB miesięcznie, kupując opcję 35GB przez Internet). Jest to duży cios dla osób, które używają mobilnego Internetu jako podstawowej i jedynej metody dostępu do sieci, dla których limit 20GB może być niewystarczający. Pewną rekompensatą może być podwyższenie prędkości z 4 do 6mb/s w opcji Nowy Play Online 20GB.

W ofercie na szczęście nadal pozostaje usługa Nocny transfer, pozwalająca na nielimitowane korzystanie z łącza w godzinach nocnych, opcja dostępna jest bezpłatnie w taryfach z limitem 15 oraz 20 GB oraz za opłatą 10 zł miesięcznie w taryfach Nowy Play Online 4GB oraz Nowy Play Online 10GB.

Operator przedstawił także specjalne promocje dla studentów oraz emerytów, którzy mogą liczyć na comiesięczną obniżkę abonamentu o 10 zł przy umowie na 12 miesięcy w przypadku studentów lub 24 miesiące dla emerytów.

Klienci którzy cenią sobie swobodę mogą skorzystać z oferty bez zobowiązania czasowego, w której za 19,90 zł otrzymają 2GB transferu z prędkością do 1mb/s.

Zabrakło niestety informacji o ew. zniżkach dla osób, które posiadają własny modem, oraz dla klientów kupujących usługę przez Internet.

Do nowego abonamentu klienci mogą zakupić ochronę antywirusową F-Secure w opcji za 8,61 zł  lub 14,76 zł miesięcznie.

RelatedPost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz zasady zarządzania treścią w serwisie Techmobile.pl

css.php